0532 230 60 52‬ info@ulusoytesisat.com

Elektrik Tesisatı Döşeme, Bakım ve Onarım

Elektrik Tesisatı Demetevler Yenimahalle AnkaraELEKTRİK TESİSATI DÖŞEME, ELEKTRİK TESİSATI BAKIM, ONARIM VE YENİLEME

Yapılardaki elektrik tesisatında dikkat edilmesi geren unsurlar; Kuvvetli akım tesisleri voltaj artışı veya düşüşlerine göre, her odada, yeteri kadar ısı, ışık ve güç verecek biçimde ayarlanmalıdır.

Banyo anahtar ve prizlerinin küvetten ulaşılmayacak bir yerde olması zorunludur. Sıva üzerine.Plastik lastik ve kurşun kılıflı borular, aralıklarla duvara tespit edilirler. Sıva içinde Yukarı çıkan hatlar veya dağıtım hatları alçı ile duvara tespit edilirler.

Elektrik malzemesi ve işçiliği çok riskli bir konudur. Kullanılan sigortanın ve ampulun harcadığı sarfiyat veya emniyeti iyi hesaplanması gerekir. Lambalara 16 amper sigorta sakıncalı,sayaç sigortasında 25 amperden fazlası yine sakıncalı olup,düşük sigorta da sürekli atarak verimsiz olur.Bunların haricinde kablolar da tse’li olması gerekir. Isınma yaparak yangın çıkarmaması gerekir.

Priz
Duvar içine döşenmiş olan cereyan hattını, herhangi bir elektrikli aygıtı çalıştırmak üzere kullanabilmemiz için kullanılan faz-nötr ve topraktan meydana gelen çıkış hattıdır. Aydınlatma elemanları için kullanılan bazı prizlerin toprak hattı yoktur. Prizler, sağ ve sol tarafta bulunan tırnaklar sayesinde sabitlenir. Prizlerde kabloların gireceği ayaklar, ortası delik bir küp şeklinde olup üst yahut yan taraflarından bir vida ile sıkılır. Eğer ahşap üzerine priz monte edecekseniz, ağaç vidası kullanmalısınız.

Fiş
Bir prizden alınan cereyanı, kablonun diğer ucundaki alete iletmekte kullanılır. Evlerde kullanılan fişler, genellikle iki ayaklı olup, toprak olanların, toprak hatları bu ayaklara dik olan çeperlerin ortasında bulunurlar. Prize sokulduğu zaman, prizdeki toprak hattının metal ucu, bu oyuğa değerek devreyi tamamlar. Priz Ve Fiş Uyumları Fişlerin prizlerle önemi büyüktür. Eğer, ince çubuklu bir fişi kalın delikli bir prize sokarsanız, bu çubuklar tam anlamıyla priz deliklerinin metal aksamına değmeyeceği için, rezistans yapar ve ısınırlar. Bu olay da zamanla prizin kararmasına, metal ayakların erimesine sebep olur. Farkedilip, değiştilmediğinde yangın çıkabilir. Onun için fiş ile prizin uyumu çok önemlidir.

Lamba Duyu
Plastik aksamlar, zaman içinde ısınarak erir veya zamanla kırılabilir. Gevşer ve lambaların sıkılarak takılmaları esnasında boşa dönmeye başlar. Porselen duy kullanırsanız, kırılmaması şartıyla, duy değiştirmek zorunda kalmazsınız. Aldığınız duyu takarken gövdesinden tutmalısınız. Cereyanı kesip, kablonun ucunu temizleyip sıyırınız. Telleri, vidalı ayaklara geçirerek vidaları, aşırı olmamak üzere sıkınız. Duyun üst kısmında bulunan yuvarlaklara oturtunuz ve vidalayınız.

Elektrik Düğmesi
Duvar içinden çekilen hat, tavana faz veya nötr olarak geldikten sonra, faz hattı, duvar içinde tavana ulaşmadan önce butondan geçer. Geliş ve gidiş olarak görünen bu iki kabloya, butonun ayaklarını bağlayarak vidalarını sıkınız. Duvara monte etmek için, priz montajında olduğu gibi dış gövdeyi duvara sıkıca bastırarak, sağ ve sol vidaları sıkınız. Sıva altında Borular için duvarda yarıklar açılır betonarme döşemelerde, döşeme içine çelik borular konur.

Ulusoy Tesisat olarak siz müşterilerimize elektrik tesisatı çekme hizmeti veriyoruz. Teknolojinin gelişmesi ile sizlerin daha verimli elektrik kullanabilmeniz için geliştirilen yeni sistemlerin evinize uyarlamasını yapıyoruz. Dilerseniz en modern sistemle elektrik tesisatınız yeniliyoruz. Ayrıca mevcut tesisatınızda ki arızaların giderilmesinde de sizlere hizmet veriyoruz.

Elektrik Arıza
Evinizde veya iş yerinizde yaşadığınız elektrik arızaları için firmamızı arayıp teknik servis hizmeti alabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük elektrik firmalarından biri olarak sizlere küçük büyük tüm arızalar için teknik destek veriyoruz. Elektrik arıza giderme alanında hizmet veren bir firma olarak kuruluşumuzdan itibaren bizimle birlikte çalışan ustalarımız ve onların yetiştirdikleri teknisyenlerimizle tüm elektrik arızalarını en kalıcı ve en ekonomik şekilde gideriyoruz. İşini severek yapan ekibimiz ile küçük büyük tüm elektrik arızaları için yerinde servis hizmeti veriyoruz.

Call Now Button