0532 230 60 52‬ info@ulusoytesisat.com

Alçı Kartonpiyer İşleri

Alçı KartonpiyerALÇI KARTONPİYER

Kartonpiyerlerin kullanımları giderek artış göstermektedir. Kartonpiyer uygulumaları ilk başlarda tavanlarda çoğunlukla kullanılırken, son zamanlarda uygulama alanları arasına kemerler de girmiştir. Ayrıca renkli kartonpiyerlerin kullanımına ilgi de artmaktadır.

Aslında kartonpiyerler tek renktir ve renkleri de beyazdır. Ancak kartonpiyer uygunlandıktan sonra göze güzel görünmesi için plastik veya yağlı boyalar kullanılarak istenilen renkte boyanmaktadır.

Alçıpan duvar bölme kesinlikle işi bilen ve profesyonel ustalar tarafından yapılmalıdır. Alçıpan duvar bölme işlemi çok titiz işçilik gerektirmektedir. Bu yüzden işinin uzmanı olmayan ustalar tarafından yapılması halinde kötü bir işçilik olabilir.

Alçıpan duvar bölmeler evlerde ofislerde büyük alanları bölmek için her türlü yapılarda kullanılabilir. Nem ve rutubetten kolay kolay etkilenmezler.

Bakımının çok kolay olması da kartonpiyerlerin artı özelliklerinden birisidir. Senede bir kere boyanmaları yeterli olmaktadır. Duvarlar çift katman alçıpan uygulamasının içerisine ses izolasyonu sağlayan malzemelerde kullanılarak bölmeler arasında ses izolasyonunu da sağlamak mümkün olmaktadır.

Kartonpiyer nedir?

Kartonpiyer alçı ile iplik liflerinin ve suyun birarada karıştırılarak elde edilen malzemenin kalıplara dökülerek kurumasının ardından çıkarılan ürüne kartonpiyer nedir. Kartonpiyer dekorasyon amaçlı ve yapılarda uygulamada ortaya çıkan bazı eksiklikleri izole etmede çok yaygın olarak kullanılan bir yapı malzemesidir.

Yenimahalle Demetevler bölgesinde merkez ofisi bulunan firmamız, Ankara’nın tüm bölgelerine kaliteli ve profesyonel alçıpan ve kartonpiyer hizmetleri sunmaktadır. Tüm alçıpan ve kartonpiyer talepleriniz hakkında bilgi almak için Demetevler merkez ofisimizi ziyaret edebilir veya istediğiniz an telefon ve GSM hatlarımızdan ulaşabilirsiniz. Demetevler Yenimahalle ve Ankara’nın tüm bölgelerine uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

Call Now Button